Avukat Arama

Sehire Göre Avukat Arama

Yurtdışında Türk Avukat Arama


*Yeni

 
  • Raporlu devlet memuru il sınırları dışına çıkblrmi

    .


Raporlu devlet memuru il sınırları dışına çıkblrmi

Devlet memuru raporlu iken il sınırları dışına çıkabilir mi? avukat arkadaşlar yasal mevzuat ile birlikte yorum yaparlasa sevinirim

Cevap #1
Memurların il dışı çıkma yasağından dolayı sorun olabilir. (657 sayılı Yasa ek 20.madde) Ancak, devlet personel başkanlığının yıllık izinlerde yetkili amirden izin almaksızın il dışına çıkılabilir şeklindeki görüşü sebebi ile sevkte rapor adresi olarak başka bir il belirtilmişse sorun yapılmayabilir. Ancak bunun dışında mutlaka yetkili amir izni aranıyor.

Cevap #2
il dışına çıkmak için ya ayrı izin almanız gerekiyor veya rapor izninde izni geçireceğiniz adres bölümüne yazmanız gerekiyor eğer il dışında herhangi bir suça karışmaz başınıza herhangi bir iş gelmezse sorun yok aksi takdirde il dışında olduğunuz tespit edilirse ceza alırsınız.

 





 

HukukEKSPER.com ve İnterneti çok daha hızlı kullanabilmeniz için  'u öneriyoruz.